TC-6601-4.5-260G
Extended
Manufacturer
HCTL
MFR.Part #
TC-6601-4.5-260G
JLCPCB Part #
C2845322
Package
SMD-4P,6x6mm
Description
-25℃~+85℃ 100,000 cycles 12V 2.6N 4.5mm 50mA 6mm 6mm Black Gull Wing No Round Button SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD-4P,6x6mm Tactile Switches ROHS