HC-0.8-7PWT
MFR.Part #
HC-0.8-7PWT
JLCPCB Part #
C2845348
Package
SMD,P=0.8mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.8mm 1 1.85mm 1x7P 2.8mm 30V 500mA 7 7.8mm 7P Auxiliary Solder Pin LCP Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle Tin UL94V-0 SMD,P=0.8mm,卧贴 Wire To Board Connector ROHS