HC-0.8-7PLT
MFR.Part #
HC-0.8-7PLT
JLCPCB Part #
C2845357
Package
SMD,P=0.8mm
Description
-25℃~+85℃ 0.8mm 1 1x7P 2.15mm 2.8mm 30V 500mA 7 7.8mm 7P Auxiliary Solder Pin LCP Phosphor bronze Surface Mount,Vertical Tin UL94V-0 SMD,P=0.8mm Wire To Board Connector ROHS