HC-0.8-4PLT
MFR.Part #
HC-0.8-4PLT
JLCPCB Part #
C2845354
Package
SMD,P=0.8mm
Description
-25℃~+85℃ 0.8mm 1 1x4P 2.15mm 2.8mm 30V 4 4P 5.4mm 500mA Auxiliary Solder Pin LCP Phosphor bronze Surface Mount,Vertical Tin UL94V-0 SMD,P=0.8mm Wire To Board Connector ROHS