LM2595S-3.3RG
Extended
Manufacturer
HANSCHIP semiconductor
MFR.Part #
LM2595S-3.3RG
JLCPCB Part #
C5145316
Package
TO-263-5L
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 150kHz 2mA 3.3V 3A 5V~40V Buck Buck Built-in Fixed No TO-263-5L DC-DC Converters ROHS