AMS1117-1.8RG
Extended
Manufacturer
HANSCHIP semiconductor
MFR.Part #
AMS1117-1.8RG
JLCPCB Part #
C2977153
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(1A) 1.8V 10mA 15V 1A 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS