AMS1117T-1.5G
Extended
Manufacturer
HANSCHIP semiconductor
MFR.Part #
AMS1117T-1.5G
JLCPCB Part #
C2977165
Package
TO-220-3L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.25V@(800mA) 1.5V 12V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS