BZT52C8V2S
Extended
Manufacturer
Guangdong Hottech
MFR.Part #
BZT52C8V2S
JLCPCB Part #
C5190174
Package
SOD-323
Description
1 Independent 15Ω 200mW 7.7V~8.7V 700nA 8.2V 80Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS