MBR80100
Extended
Manufacturer
GeneSiC Semiconductor
MFR.Part #
MBR80100
JLCPCB Part #
C6589574
Package
DO-5
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100V 1kA 1mA@100V 80A 840mV@80A DO-5 Schottky Diodes ROHS