MBR2X080A180
Extended
Manufacturer
GeneSiC Semiconductor
MFR.Part #
MBR2X080A180
JLCPCB Part #
C5668682
Package
SOT-227
Description
-40℃~+150℃ 160A 180V 2 Independent 3mA@180V 900A 920mV@80A SOT-227 Schottky Diodes ROHS