GT-BTR20004-0430A-003A
Extended
Manufacturer
G-Switch
MFR.Part #
GT-BTR20004-0430A-003A
JLCPCB Part #
C29780047
Package
SMD,P=2mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+85℃ 20V 2mm 4A 4P Blade Contact (Female) Brass Gold Surface Mount, Right Angle SMD,P=2mm,Surface Mount,Right Angle Blade / Shrapnel Contact Battery Connectors ROHS