G3S17005A
Extended
Manufacturer
GPT
MFR.Part #
G3S17005A
JLCPCB Part #
C6866201
Package
TO-220AC
Description
1.7V@5A 1.7kV 28A 50uA@1700V TO-220AC SiC Diodes ROHS