GSP002A-3.81-05P-11-00A(H)
MFR.Part #
GSP002A-3.81-05P-11-00A(H)
JLCPCB Part #
C5223835
Package
P=3.81mm
Description
-40℃~+105℃ 0.5~1.5 1 16~28 1x5P 3.81mm 300V 5 5P 8A Green Hinged (Snap On) Horizontal Termination Male Plug P=3.81mm Pluggable System Terminal Block ROHS