BZT52C20
Extended
Manufacturer
GOODWORK
MFR.Part #
BZT52C20
JLCPCB Part #
C2932748
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@14V 18.8V~21.2V 20V 225Ω 500mW 55Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS