BZT52C16S
Extended
Manufacturer
GOODWORK
MFR.Part #
BZT52C16S
JLCPCB Part #
C2932775
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100nA@11.2V 15.3V~17.1V 16V 200mW 200Ω 40Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS