GM1400AUJZ-5-R7
MFR.Part #
GM1400AUJZ-5-R7
JLCPCB Part #
C21882468
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 140uA 300mA 40V 5V 680mV@(300mA) 8.5uVrms 92dB@(10kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS