GM1400AUJZ-R7
MFR.Part #
GM1400AUJZ-R7
JLCPCB Part #
C21882466
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.2V 22uA 266mV@(300mA) 300mA 40V 8.5uVrms 92dB@(10kHz) Adjustable Positive Soft Start、Enable、Thermal Shutdown SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS