GT016N10Q
MFR.Part #
GT016N10Q
JLCPCB Part #
C7465428
Package
TO-247
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.65mΩ@10V 100V 165nC@10V 288A 3.838nF 329W 4.5V 565pF@50V 9.53nF N-Channel TO-247 MOSFETs ROHS