GL40N10A4
Extended
Manufacturer
GL
MFR.Part #
GL40N10A4
JLCPCB Part #
C2886415
Package
TO-252
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.5V 100V 140W 17mΩ@10V 221pF 3.4nF 40A 94nC@10V N-Channel TO-252 MOSFETs ROHS