GL10NP06V-D8
Extended
Manufacturer
GL
MFR.Part #
GL10NP06V-D8
JLCPCB Part #
C3038121
Package
SOP-8
Description
-55℃~+175℃ 10A 18mΩ@10V 18nC@10V 2W 3V@250uA 51pF 60V 95pF 960pF N-Channel + P-Channel SOP-8 MOSFETs ROHS