FLD6206-3.3YSOT233G/TR
Extended
Manufacturer
Full-Way
MFR.Part #
FLD6206-3.3YSOT233G/TR
JLCPCB Part #
C49425001
Package
SOT-23
Description
-25℃~+80℃ 1 160mV@(50mA) 3.3V 300mA 3uA 40dB@(1kHz) 6.5V Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS