FLD4025-3.3YSOT893BG/TR
Extended
Manufacturer
Full-Way
MFR.Part #
FLD4025-3.3YSOT893BG/TR
JLCPCB Part #
C48994852
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(250mA) 1.5uA 250mA 3.3V 40V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS