SMCJ40CA
Extended
Manufacturer
Foshan Blue Rocket Elec
MFR.Part #
SMCJ40CA
JLCPCB Part #
C2900722
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 23.3A 40V 44.4V 64.5V Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS