SMBJ51CA
Extended
Manufacturer
Foshan Blue Rocket Elec
MFR.Part #
SMBJ51CA
JLCPCB Part #
C2900705
Package
SMB
Description
1uA 390pF 51V 56.7V 600W 7.3A 82.4V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS