SMBJ36CA
Extended
Manufacturer
Foshan Blue Rocket Elec
MFR.Part #
SMBJ36CA
JLCPCB Part #
C2900741
Package
SMB
Description
10.4A 1uA 36V 390pF 40V 58.1V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS