SMBJ14CA
Extended
Manufacturer
Foshan Blue Rocket Elec
MFR.Part #
SMBJ14CA
JLCPCB Part #
C2900740
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 14V 15.6V 1uA 23.2V 25.9A 390pF 600W Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS