LD1117SG-3.3
Extended
Manufacturer
Foshan Blue Rocket Elec
MFR.Part #
LD1117SG-3.3
JLCPCB Part #
C509137
Package
SOT-223
Description
-25℃~+125℃ 0.003%Vout 1 1.05V@(100mA) 15V 3.3V 5mA 75dB@(120Hz) 950mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS