FHP80N08A
MFR.Part #
FHP80N08A
JLCPCB Part #
C438594
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 185W 240pF 3.7nF 4V 7.2mΩ@10V 75nC@10V 80A 80V TO-220 MOSFETs ROHS