FHP40N20C
MFR.Part #
FHP40N20C
JLCPCB Part #
C438643
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 2.819nF 200V 250W 2V 34pF 40A 49.4nC@10V 50mΩ@10V TO-220 MOSFETs ROHS