FHP10N65A
Extended
Manufacturer
FeiHong
MFR.Part #
FHP10N65A
JLCPCB Part #
C438763
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.35nF 10A 10pF 156W 29nC@10V 4V 650V 900mΩ@10V TO-220 MOSFETs ROHS