FHA28N50A
MFR.Part #
FHA28N50A
JLCPCB Part #
C438693
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 102nC@10V 140mΩ@10V 28A 2V 4.085nF 479W 500V 60pF TO-3P MOSFETs ROHS