FHA20N90A
Extended
Manufacturer
FeiHong
MFR.Part #
FHA20N90A
JLCPCB Part #
C438748
Package
TO-3P
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 140.5nC@10V 18.3pF 20A 250W 280mΩ@10V 7.9nF 900V TO-3P MOSFETs ROHS