SMBJ26CA
Extended
Manufacturer
FUXINSEMI
MFR.Part #
SMBJ26CA
JLCPCB Part #
C908203
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 14.3A 26V 28.9V 42.1V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS