PTVS36VS1UR
Extended
Manufacturer
FUXINSEMI
MFR.Part #
PTVS36VS1UR
JLCPCB Part #
C19188723
Package
SOD-123
Description
1 1uA 36V 400W@10/1000us 44.2V 58.1V 6.88A IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SOD-123 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS