BTA41-800BW
Extended
Manufacturer
FUXINSEMI
MFR.Part #
BTA41-800BW
JLCPCB Part #
C908178
Package
TO-3P
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 TRIAC 1.55V 1W 400A@50Hz 40A 50mA 800V TO-3P Thyristors (SCR)/Modules ROHS