BTA24-600CW
Extended
Manufacturer
FUXINSEMI
MFR.Part #
BTA24-600CW
JLCPCB Part #
C784606
Package
TO-220A
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 1.55V 25A 260A@50Hz 35mA 35mA 600V TO-220A Thyristors (SCR)/Modules ROHS