5.0SMDJ90CA
Extended
Manufacturer
FUXINSEMI
MFR.Part #
5.0SMDJ90CA
JLCPCB Part #
C49009616
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 111V 146V 34.3A@10/1000us 5kW@10/1000us 5uA 90V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS