FTR-K1AK024T
Extended
Manufacturer
FUJITSU
MFR.Part #
FTR-K1AK024T
JLCPCB Part #
C126747
Package
DIP,29x12.7mm
Description
-40℃~+85℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 15ms 24V 400mW 440V@AC 5ms Silver Alloy DIP,29x12.7mm Power Relays ROHS