SMBJ48CA
Extended
Manufacturer
FTR
MFR.Part #
SMBJ48CA
JLCPCB Part #
C693510
Package
DO-214AA(SMB)
Description
1uA 48V 53.3V 600W@10/1000us 7.8A 77.4V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS