SMBJ45CA
Extended
Manufacturer
FTR
MFR.Part #
SMBJ45CA
JLCPCB Part #
C707465
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 45V 50V 600W@10/1000us 72.7V 8.3A Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS