SMBJ33CA
Extended
Manufacturer
FTR
MFR.Part #
SMBJ33CA
JLCPCB Part #
C693501
Package
DO-214AA(SMB)
Description
11.3A 1uA 33V 53.3V 53.3V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS