FTR250-800
Extended
Manufacturer
FTR
MFR.Part #
FTR250-800
JLCPCB Part #
C693545
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1.6A 10A 18s 1Ω 2.7W 250V 400mΩ 800mA Plugin Resettable Fuses ROHS