WSM2728FR010FT0
Extended
Manufacturer
FSHY
MFR.Part #
WSM2728FR010FT0
JLCPCB Part #
C3294541
Package
2728
Description
10mΩ 4W Current Sense Resistor SMD ±1% ±75ppm/℃ 2728 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS