SMBJ8.5CA
Extended
Manufacturer
FOSAN
MFR.Part #
SMBJ8.5CA
JLCPCB Part #
C5353203
Package
SMB(DO-214AA)
Description
10.82V 10uA 14.4V 41.7A 600W 8.5V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS