SMBJ40CA
Extended
Manufacturer
FOSAN
MFR.Part #
SMBJ40CA
JLCPCB Part #
C5353222
Package
SMB(DO-214AA)
Description
40V 51.1V 5uA 600W 64.5V 9.3A@8/20us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS