SMBJ28CA
Extended
Manufacturer
FOSAN
MFR.Part #
SMBJ28CA
JLCPCB Part #
C5353218
Package
SMB(DO-214AA)
Description
13.2A 28V 35.8V 45.4V 5uA 600W Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS