SMAJ8.5CA
Extended
Manufacturer
FOSAN
MFR.Part #
SMAJ8.5CA
JLCPCB Part #
C5353118
Package
SMA(DO-214AC)
Description
10.82V 10uA 14.4V 27.7A 400W 8.5V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS