SMAJ350A
Extended
Manufacturer
FOSAN
MFR.Part #
SMAJ350A
JLCPCB Part #
C5353196
Package
SMA(DO-214AC)
Description
350V 400W 432V 567V 5uA 700mA TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS