BZT52C5V6
Extended
Manufacturer
FOSAN
MFR.Part #
BZT52C5V6
JLCPCB Part #
C5353031
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 1uA 400Ω 40Ω 5.2V~6V 5.6V 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS