AMS1117-3.3
Extended
Manufacturer
FOSAN
MFR.Part #
AMS1117-3.3
JLCPCB Part #
C20628883
Package
SOT-89-3L
Description
-40℃~+125℃ 0.003%Vout 1 1.1V@(1A) 15V 1A 2mA 3.3V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS